Радіоприймальні та передавальні пристрої

Радіоприймальні та передавальні пристрої


Предметом вивчення дисципліни "Радіоприймальні та передавальні пристрої" є знайомство здобувачів з основними поняттями,
 принципами, методами та інструментами, необхідними для успішного початку вивчення обраного фаху.
До цього входить ознайомлення з історією розвитку дисципліни, основними напрямками та тенденціями в професійній галузі,
 здобуття необхідних навичок та вмінь, а також засвоєння ефективних стратегій навчання та самоорганізації.
Вивчення цієї дисципліни допомагає здобувачам зрозуміти, що вони можуть очікувати від обраного фаху та як досягти успіху в своїй професійній кар'єрі;
Формування у здобувачів системи понять, сукупності знань і умінь необхідних у процесі вивчення дисциплін спеціальності 172 Телекомунікації та радіотехніка,
 інформування здобувачів про професію 3132 Фахівець із телекомунікаційної інженерії та ознайомити з тематикою майбутнього циклу навчання.

ЦИФРОВА ОБРОБКА СИГНАЛІВ

ЦИФРОВА ОБРОБКА СИГНАЛІВ

Основними завданнями вивчення дисципліни “Цифрова обробка сигналів” є вивчення ефективних методів реалізації основних алгоритмів цифрового оброблення одновимірних та багатовимірних скалярних і векторних сигналів, що є моделями звуку, монохромних та кольорових нерухомих і рухомих зображень, тощо.

Мета дисципліни: формування знань з основ цифрового оброблення сигналів: математичний апарат цифрового оброблення сигналів, дискретизація, квантування, цифрове кодування, одновимірна та багатовимірна скалярна та векторна згортка, кореляція, фільтрація, скорочення надмірності, реставрація, покращення та оптимізація представлення аудіовізуальної інформації, використання ЦОС для математичного моделювання, апаратного та програмного забезпечення у системах зв’язку, мовлення, комп’ютерних комплексах, системах відтворення інформації та інших.

ВИМІРЮВАННЯ В ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЯХ І РАДІОТЕХНІЦІ

ВИМІРЮВАННЯ В ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЯХ І РАДІОТЕХНІЦІ

Програма вивчення навчальної дисципліни «Вимірювання в телекомунікаціях і радіотехніці» складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів спеціальності 172 «Телекомунікація та радіотехніка».

Необхідність забезпечити ефективне вимірювання в телекомунікації та радіотехніці, цей процес вимагає застосування спеціальних методів і технологічних схем застосування технічних засобів вимірювання в даних областях.

Навчання спрямовано на Знання принципів дії, технічних параметрів та експлуатаційних характеристик технічних засобів вимірювання, сучасних методів їх використання є необхідною умовою підготовки фахівців, діяльність яких пов’язана з телекомунікацією та радіотехнікою.

ТЕОРІЯ ПЕРЕДАВАННЯ СИГНАЛІВ

ТЕОРІЯ ПЕРЕДАВАННЯ СИГНАЛІВ

Дисципліна «Теорія передавання сигналів» має міждисциплінарний характер. Вона інтегрує, відповідно до свого предмету, знання з таких освітніх і наукових галузей: математика, філософія, теорія електричних кіл та сигналів, технічна електродинаміка. Вивчаються процеси, що мають місце в системах передавання інформації електричними сигналами, математичні моделі цих процесів, закономірності передавання інформації електричними сигналами, граничні можливості в системах передавання, що визначають якість та швидкість передавання інформації.

Навчання спрямовано на:

1)   засвоєння здобувачами вищої освіти загальних принципів побудови систем електронних комунікацій;

2)   засвоєння здобувачами вищої освіти принципів ефективного кодування повідомлень в системах електронних комунікацій;

3)   надання здобувачам вищої освіти знань про розмаїття методів модуляції в сучасних системах електронних комунікацій з аналізом їх характеристик стосовно якості передавання повідомлень та існуючих обмежень на характеристики обладнання систем;

4)   засвоєння здобувачами вищої освіти принципів кодування каналів зв’язку в системах електронних комунікацій з аналізом їх характеристик стосовно якості передавання повідомлень та існуючих обмежень на характеристики обладнання систем;

 засвоєння здобувачами вищої освіти граничних можливостей систем електронних комунікацій по К. Шеннону.

Економіка телекомунікацій

Економіка телекомунікацій

Дисципліна “Економіка телекомунікацій” націлена на послідовне набуття студентами теоретичних і практичних знань про сучасні процеси трансформації та тенденції розвитку  економічної  системи  та впровадження  бізнес-моделей  з  урахуванням  цифровізації соціально-економічних процесів. Засвоєння теорії і практики розрахунків, та планування економічних показників, їх використання для визначення ефективних, економічно - обґрунтованих рішень по впровадженню нової техніки, капітальних вкладень та організації виробничих процесів, фінансування та кредитування у телекомунікаційної сфері..


Безпека життєдіяльності та охорона праці ТР 2

Безпека життєдіяльності та охорона праці ТР 2

«Безпека життєдіяльності й охорона праці» – дисципліна, яка вивчається в вищих закладах з метою формування у майбутніх фахівців знань щодо стану і проблем безпеки людини в умовах впливу негативних факторів оточуючого середовища, охорони праці, методів і засобів забезпечення умов виробничого середовища і безпеки праці згідно з чинними законодавчими та іншими нормативно-правовими актами, знань щодо стану і проблем захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій. Дана дисципліна розкриває закономірності виникнення небезпек, їх властивості, наслідки впливу на організм людини та об'єкти середовища; способи захисту і збереження здоров'я та життя людини, збереження її працездатності, а також захисту життєвого середовища від небезпек; розробки і реалізації відповідних засобів і заходів щодо створення та підтримки здорових і безпечних умов життя та діяльності людини, як повсякденних, під час трудової діяльності так і в умовах надзвичайних ситуацій.