Акредитація вимірювальних лабораторій

Акредитація вимірювальних лабораторій

Предметом вивчення навчальної дисципліни є надання студентові необхідного об‘єму знань щодо основних процесів проведення акредитації ООВ а саме (випробувальних. калібрувальних, медичних лабораторій, органів оцінки інспектування), якими повинні володіти майбутні фахівці з стандартизації, сертифікації та якості.

Системи управління якістю

Системи управління якістю

Дисципліна “Системи управління якістю” відноситься до циклу нормативних дисциплін. Однією із найважливіших проблем на сучасному етапі розвитку економіки більшості  країн світу залишається проблема формування системи управління якості продукції та послуг. З виходом українських підприємств на міжнародні ринки проблема якості продукції стала пріоритетною для вітчизняного товаровиробника. Проблема підвищення якості займає провідне місце у забезпеченні конкурентоспроможності продукції та послуг, побудові нових відносин між споживачем і виробником, задоволенні матеріальних потреб, соціальних інтересів і духовних запитів суспільства. Історичний досвід показує, що забезпечення прогресу в області якості шляхом застосування ефективних систем управління якістю є одним з основних важелів заняття міцних позицій на світовому ринку.



Управління безпечністю та якістю продукції

Управління безпечністю та якістю продукції

Програма вивчення нормативної навчальної дисципліни “Управління безпечністю та якістю продукції” складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки магістрів галузі знань 15 Автоматизація та приладобудування за спеціальністю 152- Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка. Вивчення дисципліни «Управління безпечністю та якістю продукції» займає 5 кредити та вивчається у другому семестрі першого року навчання для другого рівня підготовки є формування у здобувачів знань з управлінням якістю та безпечністю.

 Предметом вивчення навчальної дисципліни є закономірності, що знаходяться в структурі систем управління якістю, основні поняття та складові щодо якості товарів і послуг, систем і системного аналізу, історія розвитку і становлення систем управління якістю, основні положення щодо менеджменту якості та відповідні стандарти, що прийняті щодо змісту та розробок систем управління якістю, застосування систем управління якістю щодо виробництва та технологічних процесів, застосування систем управління якістю до різнотипних виробництв і товарів, в тому числі екологічний менеджмент, системи управління якістю  послуг, діяльності лабораторій , випробувальних центрів і ХАСПП та принципи розробки систем управління якістю і їх функціонування згідно  ISO 9000, ISO 9001, ISO 9004 та ISO 22000.

Програма курсу побудована таким чином, що дозволяє перейти від загальних даних щодо якості та його показників до економіки якості, аналізу систем управління якістю, вибору ефективних методів управління на конкретному підприємстві, дано уявлення про проблеми та методи сучасного управління якістю, про системи якості підприємств та їх сертифікації, про порядок застосування статистичних методів у регулюванні технологічних процесів виробництва та контролі продукції. Програма розрахована на 150 навчальних годин, включає перелік практичних занять, тематичний  план та зміст за темами, список літератури. Кафедра МЯС залежно від профілю підготовки фахівця, надається право вносити обґрунтовані зміни у послідовність вивчення навчального матеріалу та розподіл навчальних годин за розділами і темами у межах загального бюджету часу, що відведений на вивчення дисципліни. Усі зміни мають бути відображені у робочій програмі і затверджені в установленому порядку