
ОК-17 Теорія ймовірностей та математична статистика
Курс «Теорія ймовірностей та математична статистика» є одним із основних засобів розвитку логічного й алгоритмічного мислення студентів, формує необхідний математичний апарат, достатній для опрацювання математичних моделей, пов’язаних з їх подальшою практичною діяльністю. Оволодіння комплексним статистичним аналізом математичних моделей, що описують різноманітні процеси, дає можливість застосовувати його для вивчення загально інженерних та спеціальних дисциплін, для аналізу і моделюванню пристроїв, процесів і явищ, пошуків оптимальних рішень з метою підвищення ефективності виробництва і вибору найкращих способів реалізації цих рішень, опрацювання і аналізу результатів експериментів.

ОК-11 Комп’ютерна дискретна математика
Дисципліна "Комп’ютерна дискретна математика" вивчає математичні властивості об’єктів дискретного характеру та практичні методи їх використання в області інформаційних технологій. В курсі, на підставі дослідження об’єктів та їх властивостей, що мають дискретний, скінченний характер, вивчаються математичні основи комп’ютерних наук та сучасних інформаційних технологій.
Розглядаються питання які є основою теорії інформаційних систем та мають широке застосування теорії у комп’ютерних науках та криптографії, а саме здатність до застосування теорії множин і теорії відношень при обробці результатів спостереження та здійснення їх кількісного аналізу, здатність до використання комбінаторних конфігурацій при розробці алгоритмів розв’язання обчислювальних задач, здатність до застосування теорії графів до розв’язання оптимізаційних задач фахової направленості, здатність до застосування логіки для проектування математичного та лінгвістичного забезпечення захисту обчислювальних систем, обробки інформації. Поняття й методи дискретної математики лежать в основі сучасної теорії й практики програмування.
ОК-19 Алгоритми комп’ютерних мереж
Курс «Алгоритми комп’ютерних мереж» призначений для вивчення основних принципів вирішення завдань обробки даних та
штучного інтелекту за допомогою нейронних мереж
здобувачами першого (бакалаврського) рівня
вищої освіти спеціальності «Комп’ютерні науки». Під час занять студенти повинні ознайомитись з теоретичними основами та програмною реалізацією методів, засобів та
алгоритмів побудови нейронних мереж. В
курсі розглядаються теоретичні питання побудови нейронних мереж та алгоритмів
їх навчання. Розглядаються приклади використання нейронних мереж в задачах штучного інтелекту. У
курсі використовуються сучасні бібліотеки мов програмування Python та R для задач побудови нейронних мереж.

ОК-1 Історія українського державотворення
Дисципліна розглядає актуальні для сьогодення питання, а саме:
- традиції державотворчих процесів на українських землях;
- становлення української нації, формування самобутньої і неповторної досвіду національного державотворення;
- історію соціально-економічних та суспільно-політичних процесів в Україні та інші.
Державність аналізується як комплекс інститутів економіки, політики, культури, які діють на території, населеній національним колективом, які зв’язують його в компактну цілість та забезпечують його розвиток у сучасному і майбутньому.

ОК-13 Об'єктно-орієнтоване програмування
Курс надає майбутнім фахівцям теоретичні знання та практичні навички з об’єктно-орієнтованого програмування та дозволяє сформувати найважливіші практичні вміння з використанням актуальних підходів до розробки програмних засобів в різних галузях сучасного суспільства.
Вивчається одна з найпоширеніших у світі мов об’єктно-орієнтованого програмування – мова C#.
ОК-7 Ділова українська мова
Навчальна
дисципліна «Ділова українська мова» є дисципліною практичного циклу підготовки
студентів першого рівня вищої освіти (бакалаврського).
Метою нормативної дисципліни є усвідомлення системи української мови і
розкриття особливостей її функціонування в межах професійного спілкування.
Основні завдання дисципліни: формування національно-мовної особистості на
основі професійно орієнтованих комунікативних мовленнєвих компетенцій
(лінгвістичних, соціолінгвістичних і прагматичних) для забезпечення ефективного
спілкування у професійному середовищі.

ОК-9 Технології програмування
Дисципліна
"Технології програмування" є необхідним практичним і теоретичним
фундаментом для фахівців з комп´ютерних наук, спрямована на вивчення основ інформаційно-комунікаційних
технологій, засобів комп’ютерної техніки та інформаційних систем, принципів
опрацювання цифрової інформації. Під час вивчення даної дисципліни студенти
здобудуть знання, які допоможуть ефективно використовувати сучасні розробки
технологій програмування при вивченні спеціальних дисциплін.

ОК-5 Основи алгоритмізації та програмування
Дисципліна "Основи алгоритмізації та програмування" є необхідним практичним і теоретичним фундаментом для фахівців з комп´ютерних наук, спрямована на вивчення основ алгоритмізації, принципів опрацювання цифрової інформації, формує навики програмування алгоритмічною мовою програмування високого рівня С++. Під час вивчення даної дисципліни студенти здобудуть знання, які допоможуть ефективно використовувати сучасні розробки технологій програмування при вивченні спеціальних дисциплін.
Вивчається одна з найпоширеніших у світі мов об’єктно-орієнтованого програмування – мова C++. На практичних та лабораторних заняттях створюються консольні застосунки мовою C++.
ОК-4 Вища математика
Курс «Вища математика» є одним із основних засобів розвитку логічного й алгоритмічного мислення студентів, формує необхідний математичний апарат, достатній для опрацювання математичних моделей, пов’язаних з їх подальшою практичною діяльністю. Оволодіння математичним апаратом дає можливість застосовувати його для вивчення загально інженерних та спеціальних дисциплін, для аналізу і моделюванню пристроїв, процесів і явищ, пошуків оптимальних рішень з метою підвищення ефективності виробництва і вибору найкращих способів реалізації цих рішень, опрацювання і аналізу результатів експериментів.

ОК-14 Цифрова економіка
Освоєння дисципліни «Цифрова економіка» забезпечить формування у майбутніх фахівців необхідних знань та навичок, які дозволять ефективно вирішувати професійні завдання, що можуть виникати у різних сферах цифрової економіки. Навчання спрямовано на:
1) з’ясування загальних ознак та цілей цифрової економіки, особливостей поширення цифровізації та її впливу на національну економіку та суспільство;
2) визначення специфічних рис Четвертої промислової революції та її значення для сьогодення й подальшого розвитку;
3) розуміння переваг Індустрії 4.0 та загальних векторів її впровадження;
4) формування навичок практичного використання Інтернету речей, Big Data, технологій Blockchain;
5) розкриття можливостей та переваг електронного бізнесу та електронної комерції як його складової.
ОК-3 Фізика
Дисципліна «Фізика» має міждисциплінарний характер. Вона інтегрує, відповідно до свого предмету, знання з таких освітніх і наукових галузей: вища математика, зокрема лінійна та векторна алгебра, диференціальні та інтегральні числення, математичний аналіз, загальна фізика, хімія.
Навчання спрямовано на:
1) оволодіння основними поняттями та термінами, які описують технологічні процеси в електромагнітних системах;
2) надання базових знань з фізичного моделювання явищ в електромагнітних системах;
3) ознайомлення з засобами та приладами для фізичних вимірювань;
4) набуття практичних навичок з фізичних вимірювань та первинної обробки отриманих даних та інженерних розрахунків.
ОК-2 Іноземна мова (англійська) 122 спец.
Дисципліна «Іноземна мова (англійська)» є необхідною і невід'ємною складовою частиною професійної підготовки кадрів технічних спеціальностей, що зумовлено потребою забезпечення промислових підприємств національної економіки кваліфікованими фахівцями, які здатні ефективно спілкуватись в професійному іншомовному середовищі задля впровадження найсучасніших технологій в Україні.
Курс вивчення англійської мови базується на знаннях та вміннях, одержаних студентами в середній школі, носить професійно-орієнтований характер та є спрямований на подальший розвиток мовленнєвих навичок (читання, аудіювання, говоріння, письмо) та здатності їх ефективного застосування у відповідних комунікативних ситуаціях.

ОК-28 Методи та системи штучного інтелекту
Курс призначений для вивчення основних принципів побудови систем штучного інтелекту (ШІ) та сучасних методів машинного навчання, засвоєння студентами базових принципів та отримання основних навичок подання і обробки інформації. Системи штучного інтелекту представляють собою системи обробки даних, що синтезовані на основі об’єднання різних інтелектуальних технологій з метою отримання удосконаленої універсальної системи штучного інтелекту для обробки і аналізу потоків даних.
Розглядаються основні поняття та означення ШІ, підходи, методи і технології ШІ, способи представлення інтелектуальних задач, методи пошуку рішень, моделі представлення знань у систем із ШІ, сучасні тенденції та підходи до створення систем із ШІ.
У курсі вивчаються сучасні технології та бібліотеки мови програмування Python для вирішення задач машинного навчання класів Supervised learning та Unsupervised learning.
ОК-20 Комп’ютерний зір
Курс «Комп’ютерний
зір» призначений для вивчення основних принципів вирішення
завдань розпізнавання образів та
комп’ютерного зору для здобувачів першого
(бакалаврського) рівня вищої
освіти спеціальності «Комп’ютерні науки». Під час занять студенти повинні ознайомитись з теоретичними основами та програмною реалізацією методів засобів та
алгоритмів комп’ютерного зору. В курсі
розглядаються питання попередньої
обробки, фільтрації,
сегментації, виділення ознак,
розпізнавання, класифікація зображень, пошуку та
підпису об’єктів на зображеннях.
використовування нейронних мережі для реалізації систем комп’ютерного зору. У курсі вивчаються сучасні технології та бібліотека мови
програмування Python для вирішення задач комп’ютерного зору Open CV.

ОК-27 Управління ІТ-проектами
Дисципліна призначена для вивчення основних напрямків управління ІТ проектами. Курс ґрунтується на міжнародних рекомендаціях з управління проектами
PMBOK, ICB IPMA, P2M, Agile та ін. та призначений для ознайомлення
студентів з принципами використання проектного управління в задачах професійної
діяльності, формування комплексу знань, умінь і навичок, що дозволять управляти
проектами із забезпеченням
планових результатів.

ОК-26 Мережне програмування
Дисципліна «Мережне програмування» призначена для вивчення основних
принципів та прийомів проектування та розробки
мережевих програмних додатків клієнт-серверної архітектури.

ОК-25 Python - програмування
Курс «Python - програмування» для інженерів телекомунікацій складає основу теоретичної підготовки інженерів. Курс спрямований на вивчення програмування мовою високого рівня Python; отримання досвіду налагоджування, випробовування та супроводження програмного забезпечення.

ОК-24 Технології розподілених систем та паралельних обчислень
Дисципліна
“Технології розподілених систем та паралельних обчислень” призначена для
формування компетентностей випускників спеціальності 122 - Комп'ютерні науки в
галузі прикладного застосування комп'ютерної техніки в наукових дослідженнях та
виробництві. Його введення в навчальний план дозволяє розширити цикл дисциплін
з програмування для підготовки бакалаврів, а також надати їм додаткові знання і
практичні навички при виконанні випускних кваліфікаційних робіт, та в майбутній
професійній діяльності.

ОК-23 Теорія прийняття рішень
Дисципліна призначена для вивчення основних напрямків теорії прийняття рішень. Застосування методів
теорії прийняття рішень дає змогу розв’язати проблему обґрунтованого прийняття рішення завдяки виявлення залежностей між окремими складними
процесами та явищами. Дисципліна забезпечує математичну
підготовку майбутніх бакалаврів з комп’ютерних наук, необхідну для вибору
методів та розробки алгоритмічного забезпечення програмних засобів підтримки
прийняття рішень у різних галузях
сучасного суспільства.

ОК-22 Основи баз даних та знань
Предметом навчальної дисципліни є
елементи теорії та практики організації реляційних (SQL) і NoSQL баз даних. В
рамках курсу вивчаються концептуальні уявлень про основні принципи побудови баз
даних, принципи проектування баз даних, фундаментальні понять та математичні
моделі, що лежать в основі баз даних, придбання практичних навичок щодо
формування SQL-запитів для створення елементів баз даних та маніпулювання
даними SQL-запитів , а також аналіз основних технологій реалізації баз даних.
Вивчаються принципи побудови моделі даних для NoSQL баз даних та застосування
СУБД MongoDB для їх створення. Розглядаються принципи створення баз знань -
wiki систем на основі семантичної моделі даних.