Вища математика

Вища математика

Курс «Вища математика» є одним із основних засобів розвитку логічного й алгоритмічного  мислення студентів, формує необхідний математичний апарат, достатній для опрацювання математичних моделей, пов’язаних з  їх подальшою практичною діяльністю. 

Фізико-хімічні та біомедичні дослідження

Фізико-хімічні та біомедичні дослідження

Програму освітньої компоненти «Фізико-хімічні та біомедичні вимірювання» розроблено на основі системного погляду на сучасні тенденції в розвитку техніки та технічних процесів з урахуванням розвитку і використання в умовах формування нових соціально-економічних відносин у суспільстві.

Предметом вивчення навчальної дисципліни є властивість та будова матерії, фізичні та хімічні параметри речовин, методи та засоби їх вимірювання.

Метою викладання навчальної дисципліни «Фізико-хімічні та біомедичні вимірювання» є забезпечення опанування студентами основних методів та засобів вимірювання фізичних, хімічних та біомедичних параметрів речовин.

Основними завданнями є опанування основ метрологічних знань  для використання їх при подальшому набутті практичних навичок.


Міжнародна стандартизація

Міжнародна стандартизація

Метою навчальної дисципліни є ознайомлення з призначенням та цілями міжнародної стандартизації, порядком використання міжнародних стандартів, а також з міжнародними та європейськими організаціями з стандартизації

Основи технічного регулювання

Основи технічного регулювання

Мета: ознайомлення із структурою, складовими системи технічного регулювання, законодавчим та нормативно-правовим забезпеченням її функціонування, аналізом діяльності міжнародних та національних організацій у цій сфері, перспективами організаційних заходів щодо адаптації положень вітчизняної системи технічного регулювання відповідно до міжнародних норм та правил.
Завдання: визначення ролі та значення системи технічного регулювання в умовах глобалізації економічних процесів; аналіз діяльності міжнародних організацій, що залучені до системи технічного регулювання; ознайомлення зі особливостями систем технічного регулювання; характеристика законодавчої та нормативно-правової основи технічного регулювання; визначення основних засад напрямків політики країн світу щодо подолання технічних бар’єрів в торгівлі; окреслення перспективних шляхів адаптації вітчизняних вимог відповідно до міжнародних.