Забезпечення якості продукції

Забезпечення якості продукції

Метою викладання навчальної дисципліни «Забезпечення якості продукції» є підготовка до практичної організаційно-методичної метрологічної діяльності, включаючи розробку і аналіз стану метрологічного забезпечення з урахуванням правових норм, галузевої і видової специфіки об'єктів метрологічного забезпечення.

Основним завданням вивчення дисципліни «Забезпечення якості продукції» є отримання теоретичних знань і практичних навичок з розробки, аналізу та оцінки метрологічного забезпечення в цілому; здатність виявляти наукову сутність проблем у професійній сфері, знаходити адекватні шляхи щодо їх розв’язання, оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.


Стандартизація та оцінка відповідності продукції та послуг

Стандартизація та оцінка відповідності продукції та послуг

Предметом вивчення навчальної дисципліни є принципи і методи стандартизації, а також питання, які пов’язані з сучасним станом оцінки відповідності продукції та послуг, а також її окремі проблеми.

Мета: підготовка фахівців для роботи в сфері стандартизації та оцінки відповідності. Формування науково - практичних знань в галузі технічного регулювання, стандартизації та оцінки відповідності, які необхідні для рішення організаційних, наукових, технічних та правових задач з стандартизації під час розроблення, видання та застосування нормативних документів та сертифікації для оцінки якості продукції, товарів та послуг, методів їх визначення та виконання робіт з підтвердження відповідності. 

Організація та проведення наукових досліджень. Інтелектуальна власність та авторське право

Організація та проведення наукових досліджень. Інтелектуальна власність та авторське право

Завданнями вивчення дисципліни є:

- надання майбутнім фахівцям необхідних знань з питань організації та проведення наукових досліджень з метою підготовки їх до виконання магістерської роботи й подальшої самостійної роботи в науково-освітніх закладах та на підприємствах;

- визначення ролі науки у процесі розвитку суспільства;

- розкриття змісту, умов, етапів, методів, форм й вимог щодо проведення наукових досліджень;

- навчити студента свідомо й відповідально працювати з науковою інформацією, обирати напрямок наукового дослідження, вміти його планувати, проводити й описувати експериментальне дослідження;

- навчити студента орієнтуватися у законодавстві України та міжнародних актах щодо захисту інтелектуальної власності, розуміти особливості патентних досліджень.

В результаті вивчення дисципліни у студента формуються загальні та фахові (спеціальні) компетентності:

  • здатність демонструвати обізнаність з предметної області та розуміння професійної діяльності;

  • здатність проведення досліджень на відповідному рівні;

  • здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел;

  • здатність виявляти основні проблеми і знаходити шляхи їх вирішення при виконанні наукових і технічних завдань;

  • здатність приймати обґрунтовані рішення;

  • здатність демонструвати розуміння специфіки метрології як науки про вимірювання та її застосування при роботі з технічною літературою та іншими джерелами інформації;

  • здатність керувати проектами та Star-Up-ами і оцінювати їх результати.